בס"ד

בשלושת השנים האחרונות אנו פועלים באופן רציף בשחיטת עופות והודו כשרים ברומניה למגוון לקוחותינו באירופה.

באמצע 2017 שיפצנו והתאמנו בהשקעה כספית גדולה מאוד, משחטת עופות הנמצאת בעיר בוטושאני. משחטה זו הינה היום מותאמת באופן מושלם לשחיטת עופות כשרים ולמעשה הינה המשחטה הכשרה הגדולה באירופה. הדבר מתאפשר בגלל אמצעי ההכשרה המשוכללים ביותר – מכונה להוצאת ריאות, ניקיון, צ'ילרים, שולחן מלח ותוף ניפוץ. התוצאה הינה עוף מהודר וחלק כנהוג בהכשרים המהודרים ביותר בישראל  עם הקפדה על פירוק מתקדם לעוף נקי ובאריזה יפה.

 

משחטת העופות:

בוטושאני

משחטת העופות – נמצאת בעיר בוטושאני ברומניה, שבוע העבודה במשחטה מתחיל ביום שני עד חמישי. הצוות מגיע כולו מישראל – ושוכן במלון קבוע בעיר. הצוות מגיע מוקדם ביום ראשון – כדי לקום רענן לשחיטה של יום שני – כדרישת רבני הכשרויות שאיתם אנו עובדים. במלון יש חדר פרטי להתכנסות הצוות ושם מתקיימים תפילות מנחה ומעריב, ארוחות ערב ושיעורים מפי הרבנים מדי יום אחרי המנוחה בסוף העבודה.

 

צוות השחיטה

צוות השחיטה מורכב משוחטים יראי שמים מומחים במלאכתם אשר עובדים בכשרויות המהודרות ביותר בישראל. מאגר אנשי הצוות קבוע ומקובל על כל הכשרויות שמגיעות לשחוט במקום וגם צוות הבודקים – בודקי ריאות וצומת הגידים – גם הם מהכשרויות המהודרות ביותר. יעיד על כך, שכל כשרות שמגיעה למקום לשחוט, משתמשת באותם אנשי צוות לשחיטה שלהם.  במידה ונדרשים שינויים והתאמות בהרכב אנשי הצוות בהתאם לדרישת הרב, הדבר מתבצע מתוך מאגר אנשי הצוות לשביעות רצון הרב המכשיר.

שחיטות מהדרין

מלבד הכשרות EEK של ועידת רבני אירופה אשר הינה "כשר מהודר" ברמת כשרות גבוהה אנו שוחטים במגוון רחב של כשרויות ומותגים אשר משווקים בכל רחבי אירופה. בין הכשרויות נמצאים:

·         כשרות של 'מנצסתר מהדרין' – של בית דין מנצסתר – כשבתור רב השחיטה משמש הרב ישראל קירזון שליט"א.

·         כשרות של בד"ץ הרב מרדכי גרוס שליט"א, כשרב השחיטה הוא הרב חננאל יפעי שליט"א.

·         הרב ליכטנשטיין שליט"א – בד"ץ KF של הפדריישן לונדון.  הרב נתן בנימין עקשטיין שליט"א – דומ"ץ בקהילת מחזיקי הדת – לונדון והרב אליעזר שנעבאלג שליט"א גם הוא מלונדון.

·         שחיטת חב"ד (שחיטת 'לוובאוויטש)  עבור וועד רבני לובאוויטש' בפריז בראשות הרב לוי יצחק קאהן. גם כאן – כדרישת בית הדין, צוות השוחטים מורכב מחסידי חב"ד, וכל שאר ההקפדות והחומרות בשחיטה – כפי דרישת רבני הכשרות כמנהגי חסידי חב"ד.  את העופות והמוצרים שבהשגחת  וועד רבני לובאביטש – פריז, אנחנו מפיצים בצרפת, ולכל בית חב"ד ברחבי אירופה – כמותג המוביל והמהודר ביותר כיום של שחיטת אנ"ש – לובאביטש.

·         יחד עימם אנחנו שוחטים גם עבור הרב דב לנדאו שליט"א, הרב פנחס פדווא שליט"א – רב באמסטרדם, הרב ערנבארג שליט"א – מגרמניה ורבנים נוספים.

 

המשחטה

לנוחות צוות השחיטה וכדי שיעבדו ברוגע ושהשוחטים יכינו את הסכינים בכובד ראש ובמנוחה, נבנו במשחטה חדרי צוות מרווחים וגדולים לשימוש אנשי הצוות.

חדר ראשון לרב ולשוחטים בלבד. החדר מרווח עם כל הציוד הנדרש: כיור עם מים חמים, ישיבה נוחה, ומקום שקט  כדי שהשוחטים יוכלו להתרכז בהכנת הסכינים  ללא ההמולה של שאר אנשי הצוות.

חדר שני הנמצא בצמוד לחדר הראשון הינו חדר האוכל והמנוחה של אנשי הצוות אשר מצויד בכל טוב עם מטבח שלם הכולל מקרר וציוד בישול וכלי מטבח, שולחנות וכיסאות. בנוסף, ארונות לאחסון החפצים האישיים ובצמוד המלתחות, וחדר ההלבשה אשר הינם לצוות בלבד.

מלבד האוכל הכשר  אותו מביאים מהארץ במיוחד לצוות כמו מוצרי חלב, לחם, סלטים ושימורים, קיים שפע של ירקות ופירות ושתייה מתוקה כיד המלך – כדי שהצוות יוכל לעבוד כשהוא שבע ומרוצה – כשהראש עסוק אך ורק במלאכת השחיטה הבדיקות או ההשגחה.

שיגרת העבודה מתנהלת ומפוקחת על ידי מנהל עבודה מומחה בתחומו אשר הינו הגורם המקשר בין הצוות לבין המפעל. הוא דואג כי העבודה תתנהל באופן הטוב ביותר, הן מבחינת הכשרות ושיגרת הצוות והן מבחינת התנהלות המקצועית.

השחיטה

אזור השחיטה נמצא בחדר נפרד סגור, עם מקום מרווח לכמה שוחטים בבת אחת. כנהוג בארץ ישנו ליין קונוסים מסתובב. השוחט מקבל את העוף מידי הפועל 'המגיש' לשחיטה ומניח בתוך הקונוס לאחר השחיטה. מדי בוקר מפזר האחראי על השחיטה  חול לכיסוי במקום קיבול הדם ובסוף היום מקיימים השוחטים מצוות כיסוי הדם. קצב השחיטה אינו עולה על 12 עופות לדקה לשוחט או כדרישת רבני הכשרות וכנהוג בארץ בהכשרים המהודרים. השוחטים בודקים את הסכינים במהלך השחיטה והרב בודק הסכינים עולה לליין לבדוק את הסכין בעודו רטוב.

ליד השוחטים ישנו כלוב טרף נעול שם מניחים השוחטים את העופות שנטרפו בשחיטה בגלל סכין פגומה – כשחלילה נמצאת כזו – ופוסלים לפי דרישות רבני הכשרות את כל העופות שנשחטו על ידי השוחט בסכין הפגומה. באותו מקום בכלוב נפרד, כלוב השאלות, נמצאים גם העופות עם כנפיים שבורות או כל שאלה שיכולה להטריף את העוף והאחראי על השחיטה בודק אותם כדי להחליט מתי נשברו הכנפיים ואם הם טריפות.

מריטה ואולם הפתיחה

במכונות המריטה הושקעו מאמצים רבים כדי להביא את העוף לתוצאה יפה ונקייה ללא נוצות והובאה מישראל מכונת מריטה נוספת המותאמת לכשר ונבנתה במיוחד עבורנו. המשחטות בחו"ל שאינן כשרות, מורטות את העופות במים חמים  שאסור על פי ההלכה ולכן במשחטות אחרות באירופה הפתרונות לא מושלמים על מנת להגיע למריטה מלאה כנדרש. אצלנו, אחרי ניסיונות רבים והשקעה עצומה, הצלחנו להגיע לתוצאה מושלמת והעופות יוצאים ממכונות המריטה נקיים מנוצות לגמרי. ללא שימוש במים חמים כלל, כמובן.

הבדיקות

אחרי המריטה עומדים בודקי צומת הגידים ואחריהם בתור בודקי הריאות. בשתי העמדות בודקים כל עוף ועוף.  בצומת הגידים פותחים את הרגל ותוחבים את האצבע לבדיקה ובריאות אחרי שהעוף עובר במכונה להוצאת הריאות, הבודקים יכולים לבדוק כל ריאה בכל עוף. כל שאלה קטנה בגידים או בריאות, העוף נפסל ויורד מהליין מידית. מקום הבדיקות מרווח ומסודר על מנת לתת לבודקים מקסימום ישוב הדעת והשקט להם הם זקוקים כדי להגיע לרמת כשרות מהודרת בכל שלב הבדיקות. ליד בודקי הגידים נמצא משגיח שבודק 'בוקא דאטמא' – אחד מהטריפות המצויות בחו"ל ובודק מומחה לבדיקת המעיים.

הניקיון

אצלנו מקפידים על ניקיון העוף, חד משמעית הן מהדרישה ההלכתית והן מהדרישה האסתטית. תחילה מכונת משוכללת מוציאה את האשכול של חלקי הפנים מהעוף, הגב נחתך, ולאחר מכן עומדים שני פועלים עם אקדחי וואקום ושואבים את כל מה שנשאר בפנים העוף. אם לא די בזה, אחרי שטיפה יסודית של העוף במכונת שטיפה ובברזים מיוחדים, עוברות על העוף פועלות עם מברשות וצינורות מים והכל על מנת להגיע לתוצאה מושלמת של עוף נקי ומצוחצח.

סוף ליין הפתיחה

משגיח ירא שמים נמרץ וזריז, נמצא בעמדה שאחרי הפועלות האמורות ובודק אחריהם את ניקיון העופות וצרירות הדם.,צרירות הדם נגרמת מחבלות שעלולים לקבל העופות. במידת הצורך, הפועל מבצע חתך במקום הצרירות כדי שיוכלו למלוח את המקום אחרי השטיפה. כל העופות שנפסלו וירדו מהליין בבדיקות, מסומנים באזיקונים שחורים ומופרדים משאר העופות ומוכנסים לתוך כלוב 'טרף' שנבנה במיוחד במקרר. הכלוב נעול והמפתח אך ורק בידי המשגיח.

חדר ההכשרה

גולת הכותרת של המשחטה הינה אולם ההכשרה הענק.  ממון רב ומאמצים גדולים הושקעו בציוד ההכשרה המיוחד שיובא כולו מישראל ונבנה על ידי חברה עם ניסיון רב בתחום. המסע של העוף בתהליך ההכשרה מתחיל בצ'ילר ההשרייה, שם הוא עובר במשך ארבעים דקות, לחומרא, בתוך צילר ענק עד שהוא מגיע למסוע שמעביר אותו דרך תוף מסתובב שמוריד ממנו את המים שבתוכו ועליו ומשם אל שולחן המליחה. על המליחה מופקדים שני פועלים קבועים שלמדו את המלאכה ומולחים כל עוף מכל צדדיו ובתוכו כדרישת הרבנים.

עליהם מופקד משגיח ירא שמים שעוקב אחריהם לבל יפספסו חלילה למלוח אף לא עוף אחד. אותו משגיח עובר שוב על ניקיון העוף או אם יש בכל זאת נשארה בעוף צרירות דם. המולחים מניחים את העוף על מסוע מלח ענק שנוסע באיטיות של שעה ועשר דקות – לצאת ידי כל הדיעות -  עד לתוף הניפוץ ולשטיפה בזרם חזק של מים על מנת להוריד את המלח. משם העוף מגיע לצ'ילר ההדחות המורכב משלושה כלים נפרדים כשהעוף עובר ביניהם אוטומטית ובזה מסתיימת הכשרת העוף, והעוף מועבר לחדר צינון לקבלת מכת קור.

אולם הפירוק והאריזה

לעומת משחטות אחרות באירופה, המשחטה שלנו כשירה לחלוטין. כלומר, באולם האריזה והפירוק מטפלים אך ורק בעוף כשר. יחד עם זאת, כל תחילת שבוע עוברים ליין הצינון ואולם הפירוק ניקיון והכשרה על ידי המשגיחים וכשמתחילה העבודה על העוף הכשר, האולם נוצץ נקי מכל חתיכת עוף או שומן. הכלים כמו הסכינים וכו', נעולים ומסומנים על ידי המשגיח. כל הטרף שנמצא במשחטה – כמו העופות שנפסלו בבדיקות או בשחיטה – נעול בכלוב טרף מיוחד ובכל זמן שמטפלים בעוף הכשר, הכלוב נעול והמפתח נמצא בידי המשגיח. העופות הכשרים לאחר הפירוק או בהמתנה לאריזה נעולים במקררים כשהמפתח אצל המשגיח. הפירוק והאריזה הם אך ורק בנוכחות המשגיח – שלא יהיה בשר המתעלם מן העין.

יחד עם ההקפדה על הכשרות המחמירה, וכחלק מההקפדה הזו, אנחנו עוקבים כל הזמן במהלך העבודה אחרי ניקיון העופות וכי מתבצעת עבודה אסתטית ונקייה כשבקרי איכות מטעמנו מסתובבים כל הזמן באולם ופוסלים כל עוף שלא עומד בסטנדרטים הגבוהים שלנו. כל זאת על מנת שיגיע ללקוח מוצר נקי יפה באריזה נאה. המוצרים יוצאים מהמפעל במגשיות, בשקיות או באריזת IQF; הכול מהודר, נקי, בריא, יפה וטעים.

 

משחטת ההודו

ליד בראשוב, אנחנו שוחטים עופות 'הודו'  ומייצרים מוצרי הודו כמו רולדות, מדליונים ועוד. גם כאן הלכנו על הגדול והטוב ביותר. מדובר במשחטת ההודו הגדולה ברומניה ומשחטת ההודו הכשרה הגדולה באירופה, כשביום אחד מייצרים למעלה משלושת אלפים הודים (זכרים ונקבות) ברמת כשרות הגבוהה ביותר ובפיקוח הכשרויות המהודרות ביותר. בדומה לשחיטת העופות. גם כאן יעמדו שני שוחטים על הליין – יראי שמים אשר מקובלים על כל כשרות שמגיעה למקום. בודקים מומחים יבדקו את צומת הגידים והריאות של ההודו ויפסלו כל הודו עם שאלה. גם כאן קיימת מערכת צ'ילרים להשרייה – ושולחנות מלח למליחת ההודו.

מההודו אנחנו בעיקר נפיק מוצרים או למפעלי מוצרים ומסעדות. לכן אולם הפירוק האריזה והמוצרים, יחד עם כל מכונות העיבוד, עוברים ניקיון מדוקדק, עם הכשרה בקיטור ובחומר פוגם. רק אחרי האישור של המשגיח והאחראי יתחילו לטפל בעיבוד הבשר הכשר עם התבלינים שאושרו לשימוש על ידי רבני הכשרות עד לקבלת המוצר הטעים בסוף התהליך.

 

יאכלו ענווים וישבעו

אנחנו מסוגלים לייצר כל כמות נדרשת של עוף, הודו ומוצרים ברמה הגבוהה ביותר של כשרות תוך הקפדה על איכות המוצר הסופי לשביעות רצון של כל לקוח. הרמה הגבוהה של המפעלים ומערך ההכשרות, נותנים לנו את האפשרות לעבוד עם כל מערכת כשרות, גם מהמחמירה ביותר וכל זאת לשביעות רצון רבני הכשרות.
2all - Web Design